پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

اینترنت پوینت تو پوینت یا p2p چیست ؟ point to point

اینترنت پوینت تو پوینت یا p2p  dh یا اینترنت نقطه به نقطه یک روش بی‌سیم برای اتصال اینترنت در مناطق بزرگ بدون نیاز به کابل‌کشی گسترده است. این امر با تنظیم یک نقطه اتصال مبدا در یک مکان مطلوب و استفاده از آنتن‌ها و تجهیزات رادیویی نقطه‌به‌نقطه در سراسر منطقه مورد نیاز به دست می آید. این شکل از راه‌اندازی اینترنت مزایای زیادی را به همراه دارد و به همین دلیل موسسات آموزشی، سازمان‌ها، برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی از اینترنت نقطه به نقطه استفاده می‌کنند. شرکت اینترنت زمان 31777 یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت p2p در غرب کشور است.
اینترنت پی تو پی p2p
امروزه بیشتر فعالیت کسب‌وکارها و حتی فعالیت روزانه افراد به اینترنت وابسته است و یک سرویس اینترنت با سرعت پایین می‌تواند تاثیر زیادی بر روند کار سازمان‌ها و امور روزانه داشته باشد. یک راهکار مناسب برای رفع مشکلات مربوط به قطعی و افت سرعت اینترنت، استفاده از سرویس اینترنت نقطه به نقطه است. از طرف دیگر، اینترنت نقطه‌به‌نقطه (P2P) محدودیت‌های مخابراتی بر روی خطوط فیبر نوری، PCM و … و طولانی بودن روند فعالسازی اینترنت بر روی این خطوط را ندارد و دسترسی به اینترنتی پرسرعت را بدون وابستگی به خطوط تلفن فراهم می‌آورد.

اینترنت پوینت تو پوینت نقطه به نقطه (point to point) چیست؟ 
 

اینترنت پوینت تو پوینت نوعی شبکه بی‌سیم است که برای برقراری ارتباط اینترنتی در یک منطقه وسیع به کار می‌رود. این اتصال با نصب آنتن و تجهیزات رادیویی در منطقه موردنظر برقرار شده و با ارتباط با شرکت سیگنال دهنده امکانم استفاده شما از اینترنت را فراهم می‌کند. اینترنت نقطه به نقطه همچنین امکان اتصال بی‌سیم چند نقطه مکانی را به یکدیگر فراهم می‌کند.در گذشته برای ارتباط چند نقطه با یکدیگر، بیشتر از فیبرهای نوری زیرزمینی استفاده می‌شد، اما امروزه با پیشرفت فناوری‌های بی‌سیم، تمایل کسب‌وکارها به استفاده از اینترنت پوینت تو پوینت بیشتر شده است.

این سرویس جدید هم سرعت بیشتری برای آنها فراهم می‌کند و هم هزینه‌ها را در بلندمدت کاهش می‌دهد.اینترنت نقطه به نقطه به راحتی می‌تواند دو ساختمان را در فاصه 15 تا 25 کیلومتری به هم متصل کند. حتی اگر نیاز به برقراری ارتباط در فاصله‌های دورتر هم باشد، با نصب تجهیزات و ارتقا سرویس امکان ایجاد آن وجود دارد.این نوع اتصال نیازی به نصب کابل برای برقراری ارتباط ندارد. به همین دلیل می‌توان در صورت نیاز به راحتی ظرفیت آن را افزایش داد. در واقع نصب تجهیزات بسیار کم‌هزینه بوده و نسبت به دیگر انواع اتصال اینترنت، به زمان کمتری نیاز دارد.

نحوه‌ی برقراری اتصال در اینترنت پوینت تو پوینت  P۲P

ارتباط نقطه به نقطه متفاوت از شبکه وای فای خانگی عمل می‌کند. در این نوع ارتباط تجهیزات شبکه در چند نقطه مکانی نصب می‌شود. بین نقاط باید یک خط دید واضح وجود داشته باشد. در این سیستم اتصال بین نقاط مجزا را به سه روش می‌توان برقرار کرد:

ارتباط یک نقطه به چند نقطه (Point multi point to)

اگر به شبکه اینترنت برای دستگاه‌هایی در یک ناحیه وسیع نیاز دارید، و یا ارتباط شبکه شما باید بین چند نقطه مکانی برقرار شود، استفاده از اینترنت Point multi point to ترجیح داده می‌شود. در این روش حتی مهم نیست که مکان های مختلف نصب تجهیزات در یک خط دید قرار داشته باشند. همچنین به لحاظ هزینه‌ای از روش‌های ارتباطی باسیم مقرون‌به‌صرفه‌تر است و می‌تواند تا Gbps ۱ سرعت در اختیارتان بگذارد.

ارتباط نقطه به نقطه (Point To Point)

ارتباط نقطه به نقطه بین دو مکان که خط دید بین آنها وجود داشته باشد، اتصال برقرار می‌کند. این اتصال می‌تواند سرعتی بین ۱۰۰ Mbps و ۱۰  Gbps فراهم کند.

شبکه گره‌ای نقطه به نقطه (Point to Point Wireless Mesh Network)

شبکه‌های گره‌ای مزیت‌های زیادی فراهم می‌کنند. ازجمله اینکه تنظیمات ساده‌ای دارند و در مقیاس‌های مختلفی قابل اجرا هستند. مهم‌تر از همه اینکه می‌توانند تعداد زیادی اتصال همزمان را بدون افت سرعت برقرار کنند. شبکه گره‌ای نقطه به نقطه برای محیط‌های بسیار وسیع و یا مکان‌هایی که لازم است تعداد زیادی دستگاه به اینترنت متصل شوند، کاربرد دارد. البته لازم است بدانید درصورتی که با یک سرویس‌دهنده خوب سر و کار داشته باشید، به راحتی می‌توانید بر حسب نیاز ظرفیت شبکه خود را افزایش یا کاهش دهید. همین ویژگی است که محبوبیت اتصال نقطه به نقطه را بیشتر کرده است.
مزایای اینترنت پوینت تو پوینت p2p

1. سرعت

علاوه بر قابلیت اطمینان، مهم‌ترین نگرانی بعدی یک سرویس اینترنتی، سرعت آن است. سرعت سرویس اینترنت نقطه به نقطه به دلیل خصوصی بودن شبکه، بسیار بالا است و دسترسی به اینترنتی پرسرعت را برای شما فراهم می‌آورد.
31777

2.نصب آسان

فرایند نصب بسیاری از سرویس‌های اینترنت‌ زمان‌بر است. به عنوان مثال، نصب فیبر نوری ممکن است ماه‌ها طول بکشد. اما نصب و راه‌اندازی سرویس اینترنت نقطه به نقطه سریع بوده و صاحبان مشاغل به‌آسانی می‌توانند سیستم خود را به P2P ارتقاع دهند. چرا که به خطوط مخابراتی وابسته نیستند و بدون طی کردن مراحل اداری مراکز مخابرات می‌توان از سرویس P2P بهره‌مند شد.

3. تاخیر کمتر

همانطور که قبلا اشاره کردیم، ایجاد اختلال در دو نقطه اتصال شما سرعت اینترنت را کاهش می‌دهد. اما برخلاف سایر شبکه‌ها، اتصال نقطه به نقطه مستقیما بین مبدا و مقصد برقرار می‌شود و برای رسیدن به مقصد لازم نیست از حلقه‌ها عبور کند.

4.قابلیت اطمینان

اولین و احتمالا مهم‌ترین نگرانی هر شبکه قابلیت اطمینان آن است. از آنجا که این اتصال بی‌سیم است، دیگر نگران اختلال در کابل‌های سیمی نخواهید بود چرا که این اختلالات باعث کند شدن اینترنت شما می‌شود. اتصال نقطه به نقطه، با استفاده از آنتن‌ها و تجهیزات رادیویی اتصال شما به شبکه اینترنت را فراهم می‌کند و هیچ وابستگی به خطوط تلفن ندارد.

۵. نگهداری آسان

آخرین مزیت این سرویس این است که نیاز به نگهداری ندارد. این نوع شبکه به دلیل مستقیم بودن و عدم وابستگی به خطوط تلفن، عملاً به هیچگونه نگهداری احتیاج ندارد. در بیشتر مواقع، خطاهای شبکه شما را ملزم می‌کند که از نیروی متخصص برای نگهداری تجهیزات و شبکه استفاده کنید که می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

خدمات اینترنت زمان 31777 در زمینه اینترنت پوینت تو پوینت p2p
اینترنت زمان 31777 یکی از بزرگترین و معتبرترین خدمات دهنده اینترنت پوینت تو پوینت در غرب کشور شهرستان ملایر است.
اینترنت زمان اینترنت پوینت تو پوینت را با مقرون به صرفه ترین هزینه با داشتن خدمات زیر خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهد:
سرعت بالا
سرعت آپلود و دانلود برابر
عدم قطع و وصلی
برای دریافت اینترنت پرسرعت با اینترنت زمان 31777 در ارتباط باشید.

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده