پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

Minisforum EM680 رایانه رومیزی شرکت Minisforum

 Minisforum EM680 رایانه رومیزی شرکت Minisforum این کامپیوتر کوچک که در کف دست هم جا میشه مجهز به پردازنده لپتاپ Ryzen 7 6800U شرکت AMD با 8 هسته پردازشی و گرافیک RX 680M هست که رم اون بین 16 و 32 گیگ و حافظه داخلی SSD اون بین 512 گیگ تا 1 ترابایت قابل تنظیم هست و پورتهایی از جمله HDMI 2.1 و USB4 و غیره رو در خودش جا داده.

شرکت Minisforum این کامپیوتر که Mercury EM680 نام داره رو با قیمت پایه 400 دلار به بازار عرضه میکنه.

تاکنون شاهد نمایش تراشه‌های سری Ryzen Mobile 6000 AMD در چندین دستگاه مینی پی سی بوده‌ایم، و اکنون مینی دسک‌تاپ که اخیراً از Minisfo، منتشر شده، کوچک‌ترین است. شرکت تخصصی Mini-PC Mercury EM680 خود را راه‌اندازی کرده است، یک کامپیوتر فوق‌العاده فشرده بر اساس Ryzen 7 6800U AMD که چگالی مح،اتی را تحت فشار قرار می‌دهد و از SoC بسیار قوی‌تری استفاده می‌کند که ما در این دستگاه‌های زیبا می‌بینیم.

از نظر اندازه، Minisfo، Mercury EM680 می تواند به م،ای واقعی کلمه در کف دست جا شود و از یک قوطی کوکاکولا کوچکتر است. در زیر همه این موارد، Minisfo، از ماهیت موبایلی تراشه‌های لپ‌تاپ اخیر AMD استفاده کامل می‌کند و پردازنده Ryzen 7 6800U AMD (8C/16T@4.70 GHz، Radeon RX 680M) و سخت‌افزار مرتبط را در رایانه رومیزی کوچک قرار می‌دهد. برای کمک به دستیابی به اندازه کوچک رایانه شخصی، Minisfo، همچنین به حافظه لحیم شده LPDDR5 متکی است و AMD SoC را با 16 گیگابایت یا 32 گیگابایت LPDDR5-6400 جفت می کند. و در نهایت، فضای ذخیره سازی توسط یک SSD با اندازه M.2 2230 که به رابط PCIe 4.0 SoC متصل است، ارائه می شود.

در حالی که حافظه لحیم شده به این م،ی است که هیچ گزینه ای برای افزایش بیشتر حافظه وجود ندارد، جایگزینی درایو M.2 با درایو با ظرفیت بالاتر نسبتاً آسان است. Minisfo، SKUهایی را با درایوهای 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی به فروش می رساند، اگرچه درایوهای 2 ترابایتی نیز این روزها از طرف اشخاص ثالث در دسترس هستند، البته با قیمتی ممتاز. قابلیت گسترش گرافیک خارجی از نظر فنی نیز از طریق درگاه USB4 Type-C یک گزینه است – اگرچه هیچ جعبه eGFX به کوچکی Mercury پیدا نخواهید کرد.

برای اطمینان از عملکرد ثابت APU، حافظه و SSD در بارهای بالا، این سیستم به سیستم خنک کننده Minisfo،’s Cold Wave 2.0 مجهز شده است که از هیت سینک هایی استفاده می کند که گرما را از دو طرف مادربرد، لوله های حرارتی و یک فن دمنده حذف می کند. Minisfo، اشاره می‌کند که رایانه شخصی از حالت بی‌صدا پشتیب، می‌کند، اگرچه TDP نسبتاً بالای 28W+ 6800U در دریچه گاز کامل به این م،ی است که اگر می‌خواهید چنین عملکردی را برای مدت زمان قابل‌توجهی حفظ کنید، خنک‌کننده فعال کاملاً مورد نیاز است.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده