پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

بیانیه‌ سازمان فناوری اطلاعات در خصوص پیام‌رسان بله

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، هفته گذشته بعد از انتشار تصویری از مانیتور یکی از کارمندان پیام‌رسان بله، حواشی مختلفی حول حفظ حریم خصوصی در این پیام‌رسان ایجاد شد.

31777 گزارش می‌کند پیرو این حواشی، سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد خواستار توضیحات مدیران ارشد پیام‌رسان بله در این خصوص انتشار شده است.

حالا این سازمان طی اطلاعیه‌ای، نتیجه جلسه بررسی‌های خود را اعلام کرده است.

در اطلاعیه سازمان فناوری اطلاعات آمده است، علاوه بر برگزاری یک جلسه فوری با حضور مدیران این پیام‌رسان، کارشناسان این سازمان با هدف بررسی دقیق جزئیات و راستی‌آزمایی بیانیه منتشر شده توسط بله، در محل این پیام‌‌رسان حضور یافتند.

طبق بررسی‌های انجام شده، سامانۀ مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال‌ها و گروه‌های عمومی بله به‌ طور کامل از سامانه‌های اصلی این پیام‌رسان جداست. محتوای درون این کانال‌ها و گروه‌ها طبق سند قوانین و شرایط استفاده از پیام‌رسان، به عنوان مصداق محتوای عمومی معرفی شده است.
 

گفتنی است، محتوای عمومی مورد اشاره در این سامانه با هدف شناسایی و حذف محتویات کلاهبرداری مانند فیشینگ و لینک های مضر و محتواهای غیراخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این محتوای نامناسب با گزارش های واصله کاربران یا از طریق ابزارهای هوش مصنوعی (متن‌کاوی) می‌تواند شناسایی شده و برای بررسی بیشتر در سامانه قرار بگیرد.

همچنین، با بررسی بخش‌های مختلف این سامانه مشخص شد که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال‌کننده محتوا در کانال ها و گروه های عمومی مانند ایدی کاربر، نام ارسال کننده و  شماره‌ تلفن را ندارد. با توجه به این توضیحات، در این مورد هیچگونه نقض حریم خصوصی مشاهده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیام‌رسان بله همانند گذشته تامین است.

 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده