پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

داستان r/Place؛ ساب‌ردیتی که کل دنیای اینترنت را در چند روز به تصویر می‌کشد

پروژه‌ی r/Place ردیت هر سال میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را برای تجربه‌ی سرگرم‌کننده‌ترین پدیده‌ی اینترنتی گرد هم می‌آورد.

پروژه‌ی r/Place؛ خردجهانی از دنیای بی‌انتهای اینترنت امروزی.

احتمالاً نام r/Place را از گوشه‌وکنار اینترنت شنیده باشید یا حتی بخشی از آن را دیده و از خود پرسیده‌اید این دیگر چه داستانی است؟ نگران نباشید؛ اینجا قرار است با شما درباره‌ی موفق‌ترین و بزرگ‌ترین نمونه‌ی همکاری‌ آنلاین در تاریخ اینترنت برای ایجاد یک اثر هنری دیجیتال صحبت کنیم که تاکنون سه بار اتفاق افتاده و شاید بخواهید دفعه‌ی بعدی، شما هم بخشی از آن باشید.
31777 خلاصه بگویم، r/Place پروژه‌ای آزمایشی در پلتفرم ردیت و کلاژی آشفته از تصاویر کاملاً نامرتبط، ازجمله پرچم‌ کشورها، لوگوی دانشگاه‌ها، تیم‌های ورزشی، گروه‌های موسیقی و شخصیت‌های بازی و سینمایی و اتفاقاتی است که بیشترین اهمیت را برای جمعیت زیادی از افراد دارند. فردی که این پروژه را راه‌اندازی کرد کسی نبود جز جاش واردل،‌ خالق بازی حدس کلمات بسیار محبوب وردل که شروعش «داستانی عاشقانه» بود و نیویورک‌تایمز آن را به ارزش چند میلیون دلار خرید.
واردل r/Place را «اسکرین‌شاتی از اینترنت در همین لحظه از زمان»‌ توصیف می‌کند. r/Place درواقع بوم دیجیتالی بزرگ و خالی است که به تمام کاربران ردیت اجازه می‌دهد روی آن هر پنج‌دقیقه یک‌بار پیکسل‌های رنگی قرار دهند و از ترکیب این پیکسل‌ها، طرح‌های مشخصی بسازند. به‌عبارتی، r/Place می‌کوشد هنر، کار گروهی، رقابت نفس‌گیر و هرج‌و‌مرج دنیای اینترنت را به تابلویی مبهوت‌کننده تبدیل کند که پشت هر قطعه‌ی پیکسلی آن، داستانی نهفته است.
امسال r/place حال‌وهوای عجیبی داشت؛‌ این پروژه که از ۲۰ تا ۲۵ جولای در جریان بود، به صحنه‌ای از اعتراضات کاربران به خود مدیرعامل ردیت تبدیل شد و در گوشه‌وکنار این بوم دیجیتالی می‌توانستید خشم آن‌ها را از اتفاقات اخیری که برای ردیت افتاده بود، ببینید؛ ازجمله اعتراضات گسترده‌ی کاربران به پولی شدن API ردیت و درنتیجه پایان فعالیت اپ‌های جانبی مثل آپولو، فشار آوردن استیو هافمن، مدیرعامل ردیت بر مدیران انجمن‌ها برای پایان دادن به اعتراضات، تصمیمش به حذف تاریخچه‌ی تمام‌ چت‌ها بدون کوچک‌ترین هشدار و اعلام اینکه سیستم جوایز Reddit Gold دیگر به این شکلی که می‌شناسیم وجود نخواهد داشت.

اما پیش از آنکه بخواهیم وارد جزئیات عمیق‌تر این پدیده‌ی استثنایی و هیجان‌انگیز شویم، بیایید حس و حال آن را با تماشای ویدیوی تایم‌لپس پروژه‌های سال r/Place ۲۰۲۲ و r/Place ۲۰۲۳ تجربه کنیم که اتفاقا همین چند روز پیش به پایان رسید. علاوه‌براین،‌ برخی از کاربران ردیت اطلسی از r/Place ۲۰۲۲ و r/Place ۲۰۲۳ تهیه کرده‌اند که درباره هر تصویر در تابلوی نهایی توضیح مختصری می‌دهد.

تماشای شکل گرفتن این تابلوی دیجیتال مثل خیره شدن به قلب ردیت است. در این سه دقیقه ویدیوی تایم‌لپس می‌توانید رقابت یا همکاری خیره‌کننده‌ی انجمن‌های مختلف ردیت را برای تصاحب قطعه‌های پیکسلی برای ترسیم اثر هنری خود مشاهده کنید و سازوکار این شبکه اجتماعی که آن را با پلتفرم‌هایی چون اینستاگرام یا فیسبوک متفاوت می‌کند، به تماشا بنشینید.
ساب‌ردیت r/Place دقیقاً چیست؟

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده