پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

«جستجوی ایمن» را در اینترنت خانگی فعال کنید

31777 به گزارش از خبرنگار علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، کاربران فارس من با ثبت پویشی تحت عنوان «شبکه وای فای خانگی را ایمن کنید» از اپراتورهای اینترنت خانگی درخواست کرده‌اند برای محافظت از کودکان در برابر محتواهای نامناسب، «جست‌وجوی ایمن» را در اینترنت ثابت فعال نمایند.

عنوان کرده‌اند که: اپراتورهای همراه الزاما جستجوی ایمن را برای کاربران فعال می‌کنند تا نتایج صریح جنسی و خشونت نشان داده نشود، اما در بخش اینترنت وای فای و خانگی چنین نیست، آنها خواسته‌اند اینترنت‌های خانگی هم ملزم  به محدودسازی جستجوی ایمن در مرورگرها باشند.

خسروی از شهرکرد سردبیر این پویش است و در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص ثبت این کمپین می‌گوید: اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به صورت خودکار جستجوی ایمن (SafeSearch) را فعال کرده‌اند؛ اما متاسفانه در اینترنت‌های خانگی این گزینه غیر فعال است و هر چه آن را فعال می‌کنیم دوباره غیرفعال می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: من از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنم و این گزینه غیرفعال است؛ هر موضوع غیراخلاقی اگر در گوگل جستجو شود در صفحات اول و دوم آن می‌آید طبیعتا دسترسی به هر محتوایی مناسب همه گروه‌های سنی نیست و یکی از دغدغه‌های من این است که گروه کودک و نوجوان دسترسی به هر محتوایی نداشته باشند.

گفتنی است، جستجوی ایمن یا Safe Search گوگل قابلیتی است که این شرکت برای کنترل محتوای نامناسب و خشونت آمیز در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند از آن در نتایج جستجو استفاده کنند؛ این ویژگی بیشتر به منظور محافظت از کودکان در فضای اینترنت است. سال گذشته این قابلیت برای کاربران ایرانی که از اینترنت همراه استفاده می‌کنند، فعال شد و وزیر ارتباطات در این خصوص اعلام کرد صرفا محتوای خشن و مستهجن محدود شده و این خواسته خانواده هاست. تقریبا در بیشتر کشورهای دنیا این گزینه برای کاربران زیر 12 سال فعال است و والدین بر این موضوع نظارت دارند.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده