پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

نماینده مجلس: به چه حقی دسترسی مردم را محدود کرده‌اید؟

در نشست علنی سه‌شنبه ۲۴ مرداد ماه، نماینده مردم چابهار، نیک‌شهر، کنارک و قصر قند به ماجرای فیلترینگ و گردش مالی فیلترشکن‌ها اشاره کرد.

31777  گزارش می‌کند: معین‌الدین سعیدی در بخشی از اظهارات خود خطاب به رئیس جمهور گفت فیلترینگ فضای مجازی در تضاد کامل با فرمایش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری است:

فیلترینگ فضای مجازی در تضاد کامل با اصل ۹ قانون اساسی و فرمایش‌های انتخاباتی شما است، وقتی خودتان و خودمان در همه پلتفرم‌ها حضور فعال داریم، به چه حقی دسترسی مردم را محدود کرده‌اید، به راستی گردش مالی ۵۰ هزار میلیارد تومان فیلترشکن‌ها چه نسبتی با کاسبان فیلتر دارد؟

- معین‌الدین سعیدی، نماینده مجلس

سعیدی همچنین نمایندگان مجلس را خطاب قرار داده و گفت: «همکاران عزیز یادتان باشد ما وکیل مردم هستیم، قیم آن‌ها نیستیم.»

او پیش از این هم در تذکری شفاهی گفته بود گردش مالی ۵۰ هزار میلیارد تومانی فیلترشکن‌ها دهن‌کجی به مردم است.

یک روز پیش از انتقاد سعیدی نسبت به محدودیت دسترسی مردم به فضای مجازی، نماینده دیگری خواستار سخت‌گیری بیشتر در مورد فضای مجازی شد. روز گذشته، نماینده مردم محلات، فضای مجازی را فضایی بی‌دروپیکر خواند که ایمان، اعتقاد و امنیت روانی جامعه را مورد هجوم قرار داده است.

نمایندگان مجلس یازدهم تأکید زیادی بر فیلترینگ و مدیریت فضای مجازی دارند و صداهای مخالفی که بین آن‌ها شنیده می‌شود، اندک است. این مجلس از ابتدا با طرح برنامه‌هایی چون صیانت از فضای مجازی نشان داد که از کنترل اینترنت بنا بر دیدگاه‌های خودشان کوتاه نمی‌آید. همچنین با مصوبه‌هایی قدرت مرکز ملی فضای مجازی را برای محدود کردن فضای مجازی بیشتر کرد. به تازگی هم مجلس یازدهم در برنامه هفتم توسعه تصویب کرد که مسدودسازی و پالایش سکوهای فعال در حوزه فضای مجازی به عهده مرکز ملی فضای مجازی گذاشته شود.

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده