پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

استفاده «ایکس» از داده‌های کاربران برای آموزش هوش مصنوعی

شبکه اجتماعی ایکس که تاچندی قبل به اسم توئیتر فعال بود، به دنبال جمع آوری داده های بیومتریک عمومی و نیز اطلاعات مربوط به شغل و آموزش کاربران برای ارتقای هوش مصنوعی خود است.

31777  به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت،‌ایکس قصد دارد از این اطلاعات و سایر اطلاعات شخصی جمع آوری شده به منظور آموزش مدل های هوش مصنوعی استفاده کند و این امر موجب برخی نگرانی ها در مورد نقض حریم شخصی کاربران شده است.

ایکس در این مورد تصریح کرده: «ممکن است از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم و اطلاعات در دسترس به صورت عمومی برای کمک به آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعی خود برای تحقق اهدافمان استفاده کنیم.»

ماسک این رویداد را تایید کرده است، اما خاطرنشان کرده که فقط اطلاعات در دسترس عموم جمع‌آوری می‌شود، و نه اطلاعات بخش پیام های شخصی یا هر چیز خصوصی. شبکه اجتماعی دیگر سخنگو و بازوی مطبوعاتی ندارد، بنابراین هیچ راهی واقعی برای بدست آوردن اطلاعات دقیق تر در مورد اینکه چه داده ها و اطلاعاتی جمع آوری می شود و دقیقاً برای چه چیزی استفاده می شوند، وجود ندارد.

ایکس تا پیش از این هیچ طرح عمومی در مورد هوش مصنوعی نداشت، اما مالک آن، ایلان ماسک، دارد. او اخیراً شرکتی به نام، منتظر آن باشید یا xAI راه‌اندازی کرده که هدف آن «درک ماهیت واقعی جهان» است، بنابراین شاید داده‌های بیومتریک و اطلاعات مرتبط کاربران برای پیشبرد این هدف استفاده شود.

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده