پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

مدارس شهری تا آخر دولت به اینترنت فیبرنوری متصل می شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اجرای پروژه فیبرنوری در مدارس است.

31777 به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (شنبه) در روز اول مهر ماه با حضور در مدرسه حضرت مریم (س) در شهر تهران، زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت.

زارع پور در جمع دانش آموزان با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: کشور ما چند صد هزار شهید را تقدیم کرده است تا در این آرامش و امنیت، سال تحصیلی را جشن بگیریم و جا دارد یاد آنها را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه به پشتوانه ایثار و از خودگذشتگی شهدا و مجاهدت متخصصانی داخلی، ایران در حوزه‌های گوناگون جزو کشورهای پیشرفته دنیاست، افزود: امروز ایران اسلامی در صنعت فضایی جز ۱۰ کشوری است که دارای چرخه کامل فضایی است و از ساخت ماهواره تا پرتاب آن توسط متخصصان و تجهیزات و ماهواره برهای ایرانی انجام می‌شود و خبر خوب اینکه امسال چند پرتاب فضایی خواهیم داشت.

زارع پور اظهار کرد: موفقیت‌های به دست آمده به پشتوانه مجاهدت شهادت و با کار و تلاش متخصصان به دست آمده که پشت همین میز و صندلی درس خواندند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجهی که در حوزه پیام‌رسان‌های داخلی در کشور به دست آمده است، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش متخصصان ایرانی پیام‌رسان‌های بومی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده‌اند و با خدماتی که ارائه می‌دهند نسبت به سال گذشته که به مناسبت شروع سال تحصیلی صحبت می‌کردم، امروز ۵ تا ۷ برابر آن روز کاربر جذب کرده‌اند.

زارع پور با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال همه مدارس به فیبرنوری خاطرنشان کرد: حوزه مأموریت‌های وزارت ارتباطات از اعماق اقیانوس‌ها تا فضا را شامل می‌شود و اشاره می‌کنم به اینکه در سال گذشته متخصصان ایرانی توانستند از طریق فیبرهای نوری دریایی سه جزیره ما در خلیج فارس را به کشور عزیزمان متصل کنند.

وزیر ارتباطات در پایان این مراسم از دانش آموزان سوال کرد که به نظر شما چرا ما باید از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی استفاده کنیم و از دانش آموزان خواست به این سوال بعداً به صورت مکتوب پاسخ بدهند و به چند نفر از برگزیدگان جوایزی هم اهدا خواهد کرد.

اردیبهشت گذشته بر اساس تفاهم‌نامه میان دو وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش، مقرر شد همزمان با پیشبرد طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها و فراهم کردن دسترسی‌های خانوارها به سرعت‌های چندصد مگابیتی، تمام مدارس شهری سراسر کشور تا پایان کار دولت سیزدهم به فیبرنوری متصل شوند.

به همین مناسبت نیز در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و سرپرست وقت وزارت آموزش و پرورش، مدرسه شهید حسین همدانی در فاز ۸ شهر پردیس در شمال شرق استان تهران به فیبرنوری متصل شد.

با اتصال مدارس شهری سراسر کشور به فیبرنوری که در راستای عدالت آموزشی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد، زیرساخت لازم برای ایجاد مدارس هوشمند و ایجاد تحول در حوزه آموزش کشور فراهم خواهد شد.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده