پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

اپل می‌خواست داک‌داک‌گو را به موتور جستجوی پیش‌فرض سافاری تبدیل کند

منابع آگاه می‌گویند اپل با داک‌داک‌گو مذاکره کرده و قصد داشته است این موتور جست‌و‌جو را در محصولاتش جایگزین گوگل کند.

31777 خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی اختصاصی به‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد اپل قبلاً مذاکراتی با داک‌داک‌گو (DuckDuckGo) انجام داده است تا آن را به موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض مرورگر سافاری در حالت Private تبدیل کند. در حال حاضر سافاری در حالت عادی و Private از گوگل به‌عنوان موتور پیش‌فرض بهره می‌گیرد.

به گفته‌ی بلومبرگ، جزئیات مذاکره‌ی بین اپل و داک‌داک‌گو که در پرونده‌ی دادگاه گوگل آمده است، هفته‌ی آینده اعلام می‌شود. قاضی پرونده چند روز پیش گفت که جزئیات شهادت مدیرعامل داک‌داک گو و یکی از مدیران اپل را به‌صورت عمومی منتشر خواهد کرد. دادگاه مذکور به شکایت وزارت دادگستری آمریکا از گوگل ارتباط دارد.

اپل، داک‌داک‌گو و گوگل به درخواست رسانه‌ها برای شفاف‌سازی درباره‌ی گزارش بلومبرگ پاسخ نداده‌اند.

هفته‌ی گذشته وزارت دادگستری ایالات متحده در دادگاه استدلال کرد که گوگل شرکتی انحصارگرا است. گوگل در حال حاضر ۹۰ درصد از سهم بازار موتورهای جست‌و‌جو را در اختیار دارد.

به گفته‌ی وزارت دادگستری، گوگل سالانه به‌صورت غیرقانونی ۱۰ میلیارد دلار به شرکت‌های مختلف ازجمله اپل می‌دهد تا جایگاهش را حفظ کند. وکلای گوگل می‌گویند جایگاه فعلی این موتور جست‌و‌جو نتیجه‌ی ارائه‌ی سرویس باکیفیت است، نه انحصارگرایی.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، چند روز پیش با حضور در دادگاه گفت گوگل قراردادهایی انحصاری با ناشران محتوا امضا می‌کند و نمی‌گذارد که دسترسی بینگ به محتواهای موردنیازش فراهم شود. به گفته‌ی نادلا، موتورهای جست‌و‌جو برای پیشرفت‌کردن به محتوا نیاز دارند.

ساتیا نادلا همچنین گفت که مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ تلاش کرده است بینگ را به موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض آیفون تبدیل کند. به گفته‌ی نادلا، مایکروسافت حتی حاضر بود نام بینگ را از موتور جست‌و‌جوی محصولات اپل بردارد.

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده