پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

به‌دنبال ارائه اینترنت پرسرعت 50 و 100 Mbps تا پایان دولت هستیم

وزیر ارتباطات در همایش ملی نسل پنجم ارتباطات که امروز برگزار شد، گفت: به دنبال این هستیم که با تغییر رویکرد تا پایان ۱۴۰۴ اینترنت همراه به ۵۰ مگابیت بر ثانیه و اینترنت ثابت به ۱۰۰ مگابیت برثانیه برسد.

زارع‌پور: به‌دنبال ارائه اینترنت پرسرعت 50 و 100 Mbps تا پایان دولت هستیم

31777 به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران امروز ۸آبان ماه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، امیر لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز به کار کرد. 
در این همایش عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: امروز با در امنیت کامل درباره توسعه نسل پنجم ارتباطات صحبت میکنیم در حالی که هر لحظه خانواده‌ای در غزه داغدار می‌شوند. 
وی در ادامه با اشاره به لزوم سرعت بخشیدن به توسعه اینترنت در کشور اظهار کرد: ما در این دولت تمام تلاش خود را می‌کنیم تا یک شبکه ارتباطی با سرعت مطلوب را در احتیار مردم قرار دهیم زیرا دنیا هم امروز به این سمت در حرکت است. 
زارع پور با بیان اینکه یکی از تکالیف جدی که برعهده وزارت ارتباطات در اسناد بالادستی گذاشته است، تامین زیرساختهای اینترنت در کشور است، ادامه داد: در سند طرح کلان شبکه ملی اطلاعات آمده بود که تا پایان 1404 پوشش ۸۰ درصدی پهن باند ثابت خانوارها با سرعت ۲۵مگابیت بر ثانیه و پوشش ۱۰۰درصدی با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه باشد اما از نظر ما این هدف اصلا مطلوب نبود و به دنبال این هستیم که با تغییر رویکرد تا پایان ۱۴۰۴ اینترنت همراه به ۵۰ مگابیت بر ثانیه و اینترنت ثابت به ۱۰۰ مگابیت برثانیه برسد. 
سند معماری شبکه ملی اطلاعات هدف‌هایی را برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت مشخص کرده است که از نظر ما باید این مساله سرعت می‌گرفت تا مقدمات دسترسی به سرعت‌های چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برای کاربران فراهم شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ پروانه برا توسعه اینترنت بر بستر فیبر نوری صادر شده است، گفت: در تلاش هستیم تا پایان دولت سیزدهم برنامه ریزی‌های لازم برای پوشش ۱۰درصدی اینترنت نسل پنجم را انجام دهیم، همان‌طور که امروز شاهدیم در نقاطی که پوشش فیبرنوری دارد کاربران سرعت تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را نیز تجربه می‌کنند.

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده