پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

راه اندازی منطقه آزاد مشترک اقتصاد دیجیتال میان کشور ایران و عراق

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای همکاری‌های نزدیک و مشترک در حوزه تجارت الکترونیک بر اساس قوانین و ملاحظات دو کشور ایران و عراق خبر داد.

31777 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود به عراق در دیدار با اثیر داود الغریری وزیر تجارت عراق، گفت: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات در اختیار کشور دوست و برادر خود عراق قرار دهد.

زارع پور با اشاره به فعالیت گسترده سکوها و پلتفرم‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک و فروشگاه‌های اینترنتی، تصریح کرد: ایران در زمینه فروشگاه‌های اینترنتی، پرداخت آنلاین، فین تک ها، استارت‌آپ های مالی رشد داشته و آمادگی دارد همکاری‌های نزدیک و مشترکی در این زمینه بر اساس قوانین و ملاحظات دو کشور با عراق داشته باشد.

وی انتقال دانش ساخت، پرتاب و تصاویر ماهواره‌ای در حوزه فضایی و همکاری برای راه اندازی منطقه آزاد مشترک اقتصاد دیجیتال بین دو کشور را از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور اعلام کرد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: در عصر کنونی کشوری که دارایی‌های دیجیتال و سایبری مثل سکوهای بومی اختصاصی نداشته باشد به نوعی مستعمره دنیای دیجیتال می‌شود بنابراین برای حفظ بقا و استقلال باید به یکدیگر کمک کنیم تا هویت و استقلال داشته باشیم.

وزیر تجارت عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های تجارت الکترونیک و فناوری‌های نوین مالی، از علاقمندی کشورش برای استفاده از ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تجارت الکترونیک در عراق یاد کرد.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده