پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

برای کاهش هزینه فیبرنوری در شهرهای محروم به اپراتورها مشوق داده شده است

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همایش تبیین کلان پروژه ملی فیبر نوری گفت: کل کشور بین ۱۰ اپراتور تقسیم شده و مشوق‌هایی هم برای اجرای پروژه در شهرهای کوچک و محروم در نظر گرفته شده است تا هزینه‌ها برای خانواده‌های شهرهای کوچک و محروم کم شود.

برای کاهش هزینه فیبرنوری در شهرهای محروم به اپراتورها مشوق داده شده است

31777 به گزارش خبرنگار علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،  مهدی روحانی نژاد معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همایش تبیین کلان پروژه ملی فیبر نوری، که در دانشگاه شهید سلیمانی برگزار شد، با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در سال ۹۹، گفت: بر اساس این مصوبه وزارت ارتباطات مکلف شده تا پایان سال ۱۴۰۴، ۸۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش ارتباطات پرسرعت بر بستر فیبر نوری قرار گیرند. 
رواحانی‌نژاد تاکید کرد: هدف‌گذاری وزارت ارتباطات بر مبنای ۸۰ درصد ذکر شده در سند،  تحت پوشش قرار دادن ۲۰ میلیون خانوار خواهد بود. 

معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، افزود:  متاسفانه در ایران شاهدیم که برخلاف سایر کشورها عمده ارتباطات مبتنی بر ارتباطات سیار بوده و همین مسئله هم باعث پایین آمدن رنبه ما در جهان شده است و اگر در دهه گذشته روند دسترسی به اینترنت ثابت آغاز می‌شد و ارتباطات کیفیت لازم را پیدا می‌کرد، امروز در این جایگاه نبودیم. 

وی با بیان اینکه امروز اپراتورهای برای رفتن به سمت نسل پنجم اینترنت باید مبتنی بر فناوری فیبر نوری باشند، گفت: این فناوری از یک دهه گذشته آغاز شده و درحال حاضر بخش بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، تحت پوشش فیبر نوری قرار دارند،  این برنامه در دولت سیزدهم آغاز شد، البته در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ موفق شدیم زیرساخت‌های فنی و مقرراتی مانند مجوزهای حفاری و تامین مالی را تصویب کنیم. 
 

روحانی‌نژاد با بیان اینکه از ابتدای امسال با تشکیل حساب فیبر نوری بخش بسیاری از تامین مالی مورد نیاز را فراهم شده است، افزود: در حال حاضر ۴.۵ میلیون نفر تا امروز تحت پوشش قرار گرفته‌اند و برنامه‌ریزی ما این است که تا پایان امسال هشت میلیون خانوار تحت پوشش این فناوری قرار گیرند. تعریف ما از پوشش این است اگر کاربری درخواست تهیه فیبر نوری داشت، اپراتور ظرف یک ماه سرویس مورد نظر را ارائه کند.

معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار کرد: علاوه بر شرکت مخابرات، به ۹ اپراتور دیگر مجوز ورود به حوزه فیبر نوری دارند زیرا باید تا ۳سال دیگر کل کشور تحت پوشش قرار گیرند، با همین رویکرد هم کل کشور بین ۱۰ اپراتور تقسیم شده و مشوق‌هایی هم برای اجرای پروژه در شهرهای کوچک و محروم در نظر گرفته شده است تا هزینه‌ها برای خانواده‌های شهرهای کوچک و محروم کم شود. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بحث اتصال شبکه فیبر نوری، منوط به این دولت نخواهد بود و ادامه خواهد داشت.

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده