پاسخگوی شما 24 ساعت 7 روز هفته با شماره      081 31777

پنل کاربران

اینترنت زمان اولین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت و شبکه در استان همدان

اینتــرنـت زمـــان

اینترنت ماهواره‌ای در گوشی‌های عادی؛ ایلان ماسک هفته اول دی تاریخ‌ساز می‌شود

اسپیس ایکس اولین دسته از ماهواره‌های سرویس اینترنت Direct to Cell را در ۲۹ دسامبر (۸ دی) به فضا پرتاب خواهد کرد.

اسپیس ایکس قصد دارد دسته‌ی دیگری از ماهواره‌های اینترنت استارلینک خود را در اوایل صبح روز ۲۹ دسامبر (۸ دی) به فضا پرتاب کند. در این مأموریت، موشک فالکون ۹ با ۲۱ ماهواره‌ی استارلینک از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ به فضا پرتاب می‌شود.

اسپیس ایکس در شرح ماموریت می‌گوید: «این پرتاب شامل ۶ مورد از اولین ماهواره‌ها با قابلیت‌های Direct to Cell می‌شود. این ماهواره‌ها اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان را قادر می‌سازند که دسترسی جهانی یکپارچه به پیامک و تماس و وب‌گردی را در هر جایی از خشکی، دریاچه یا آب‌های ساحلی برای شما فراهم کنند.»

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، اولین بخش موشک فالکون ۹ حدود ۸٫۵ دقیقه پس از پرتاب، به زمین برمی‌گردد و روی ایستگاهی شناور در اقیانوس آرام فرود می‌آید. در همین حال، ۲۱ ماهواره‌ی استارلینک قرار است حدود ۶۲٫۵ دقیقه پس از پرتاب، از بخش بالایی فالکون ۹ جدا و در مدار پایینی زمین مستقر شوند.

اسپیس ایکس تاکنون بیش از ۹۰ ماموریت مداری را در سال ۲۰۲۳ به‌همراه دو پرواز آزمایشی موشک غول‌پیکر و نسل‌بعدی استارشیپ انجام داده است.

بخش اعظم عملیات‌های پرتاب اسپیس‌ایکس به سرویس اینترنت استارلینک ارتباط دارند. این شبکه در‌حال‌حاضر از بیش از ۵٬۱۰۰ ماهواره تشکیل شده است و به‌مرور‌زمان به ماهواره‌های بیشتری مجهز می‌شود.

 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده